Kiermasz wielkanocny

czwartek, 17.3.2016

DSC00716Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas wzmożonej aktywności w naszym stowarzyszeniu. W czwartek 17 marca wzięliśmy udział w kiermaszu wielkanocnym, który był połączony ze sprzedażą rękodzieł wielu wykonawców. Dzieci ze szkoły podstawowej umilały czas przedstawiając widowisko związane ze zwyczajami świątecznymi na Kujawach.

Warsztaty wielkanocne w domu dziennego pobytu SENIOR-WIGOR

czwartek, 10.3.2016

DSC00643W ramach współpracy z Domem Dziennego Pobytu „Senior -Wigor” w okresie przedświątecznym wspólnie wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne. Spod naszych rąk wychodziły piękne, barwne stroiki, jajka, a także palmy, które przyozdobią świąteczne stoły. Seniorzy z ochotą wykonywali także kartki ozdabiając je świątecznie. Była to także okazja do rozmów i wymiany doświadczeń.

Wizyta w Bibliotece

poniedziałek, 7.3.2016

DSC00640W ramach roku Henryka Sienkiewicza w dniu 19 lutego odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę, Obejrzeliśmy fragmenty filmu „W pustyni i w puszczy”. Rozwiązaliśmy też krzyżówkę z hasłem. Odpowiadaliśmy na pytania konkursowe pod hasłem : „Wśród książek Henryka Sienkiewicza” Było bardzo miło.

III Integracyjny Turniej Walentynkowy

środa, 17.2.2016

DSC00619W dniu 17 lutego na zaproszenie „pań wuefistek” ze szkoły podstawowej uczestniczyliśmy w III Integracyjnym Turnieju Walentynkowym, Były fajne zawody sportowe, a każde dziecko dostało dyplom i słodką niespodziankę w serduszku.

Półkolonie zimowe 2016: „My się zimy nie boimy podskoczymy, zatańczymy”

poniedziałek, 1.2.2016

DSC00296W dniach 18-29 stycznia odbyły się zajęcia w ramach ferii zimowych, które przebiegały pod hasłem „My się zimy nie boimy; podskoczymy, zatańczymy”.

Dzieci spędziły czas atrakcyjnie. Spotkały się z policjantami i strażakami, którzy zwrócili uwagę na wiele zagrożeń jakie na nich czyhają.  Wesoło bawiły się przy muzyce i na zajęciach sportowych.

Na spotkaniu z panem kucharzem nauczyły się jak wyczarować zwierzątka z warzyw i owoców, a potem je zjeść z apetytem i na zdrowie. Podczas wizyty pana Mirka, artysty, grafika podpatrzyły jak powstaje obraz. Na zakończenie zajęć pojechaliśmy do Balczewa do Zakładu Recyklingu „Plast Mar”. Zajęcia edukacyjne z miłymi paniami nauczyły  dzieci wzorowego sortowania odpadów i dbałości o czystość naszej Małej Ojczyzny. Na nudę nie narzekaliśmy.