Spotkanie integracyjne – Piknik

czwartek, 9.6.2011

878Piknik miał na celu, poprzez wspólną zabawę, integrację dzieci niepełnosprawnych z młodzieżą. Na spotkanie zaprosiliśmy klasę I d LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu wraz z wychowawczynią panią mgr Ewą Taranczewską i panią pedagog mgr Danutą Pękała-Michalik. Jest to klasa jednego z naszych podopiecznych Sebastiana, który chciał pokazać swoim rówieśnikom że mimo swojej niepełnosprawności można czuć się potrzebnym, radosnym i lubianym. Nasi przyjaciele mogli liczyć na smaczny poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla, przepysznych kanapek, słodkiego ciasta i napojów. Dzieci brały udział we wspólnych zabawach, grach i karaoke oraz mogły spróbować swoich sił na Hali sportowej w tenisie stołowym. Pan Tadeusz Frąszczak zachęcał młodzież do gry oraz uczył jak ważna jest praca nóg i jak uderzać właściwą częścią rakiety. Nagrodą za grę była tabliczka czekolady i napoje, które uczestnicy otrzymali na koniec meczu. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze, zawiązały się nowe znajomości , które pomogły naszym dzieciom uwierzyć w siebie a młodzieży lepiej zrozumieć słabszych rówieśników.

Dzień Dziecka

czwartek, 9.6.2011

771Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych Naszego Stowarzyszenia. Tego dnia gościmy u Pani Małgorzaty Stoleckiej w Gościńcu „Perła Korytkowa”. Jest to dzień pełen niespodzianek, uśmiechu i zabawy. Dzieci mogły spróbować przepysznego makaronu z truskawkami, kiełbaskę z grilla, kaszankę z cebulką, wspaniałą sałatkę, frytki, słodkiego arbuza, przepysznych ciast pieczonych przez mamy i na koniec zjeść lody. W tak świątecznym dniu nie zabrakło muzyki, tańca i śpiewu. Dziękujemy Pani Małgosi i obsłudze za miłą atmosferę i przepyszne potrawy.

Tenis stołowy

niedziela, 5.6.2011

sekcja-tenisa-3Dzięki uprzejmości pana Tadeusza Frąszczaka, który dwa razy w tygodni poświęca swój wolny czas naszym dzieciom i uczy ich gry w tenisa stołowego, możemy doskonalić i pogłębiać techniki tej trudnej sztuki grania. Jest to wspaniała rehabilitacja, bo gra wymaga od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w zajęciach.

Spotkanie z nurkowaniem

czwartek, 2.6.2011

Na basenie każde dziecko ze świetlicy integracyjnej mogło zanurkować w pełnym sprzęcie płetwonurka pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

basen-nurkowanie-049Dzięki uprzejmości grupie płetwonurków z Inowrocławia nasze dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi płetwonurkowie. Były to wspaniałe zajęcia, które do dziś są wspominane z przyjemnością. Zanurzasz się pod wodę , próbujesz opanować stres poprawić wszystkie klamry i nagle rozumiesz że oddychasz pod woda .Najpiękniejsze są zawsze te pierwsze oddechy ta świadomość tego że nie każdy ma tą szanse zwiedzania podwodnych zakamarków To uczucie lepszości i radości w jednym a także szczęścia spowodowanego rozpoczęciem swojej przygody z nurkowaniem. Dziękujemy bardzo że nasze dzieci mogły się poczuć wyjątkowo.

Ostatki

czwartek, 2.6.2011

koza-2011-014Ostatni dzień karnawału jest wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem, ponieważ tego dnia odwiedza nas „Koza” barwny i głośny korowód przebierańców obchodzący miasto i okoliczne wioski, zbierający datki, składający życzenia, zapraszający na zabawę podkoziołkową, która kończy okres karnawału. Wśród postaci znajdowały się zwierzęta które symbolizowały życie i wegetację – „Koza”, „ Niedźwiedź”. Całość dopełniły specyficzne zachowania postaci z korowodu- tańce, skoki, bodzenie, strzelanie z bata. „Kozie” towarzyszy głośna muzyka, która ma na celu odpędzenie wszelkiego zła, a szczególnie zimę.