Wigilia

piątek, 23.12.2011

IMG_11161W dniu 21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe z naszymi podopiecznymi oraz zaproszonymi gośćmi. mamy przygotowały potrawy oraz ciasta a dzieci krótkie przedstawienie związane z bożym narodzeniem. Po obejrzanym występie zostało przeczytane pismo święte wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Podczas poczęstunku zawitał również święty mikołaj z drobnymi podarunkami dla naszych podopiecznych.

 

Nasze Andrzejki

sobota, 26.11.2011

IMG_0956Jak co roku zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową dla naszych podopiecznych. były wróżby, konkursy oraz słodki poczęstunek. Były trzy wróżki mądrości, piękna i nocy. wróżby były bardzo ciekawe można się było dowiedzieć wielu rzeczy czasem śmiesznych. nie mogło zabraknąć oczywiście lania wosku wychodziły przeróżne stworki, wróżki, aniołki, jakieś zwierzątka.

 

Turniej tenisa stołowego

wtorek, 8.11.2011

Kopia-20-lecie-stowarzyszenia-2011-265Kilku naszych podopiecznych wzięło dzisiaj udział w turnieju tenisa stołowego, który został zorganizowany przez środowiskowy dom samopomocy w Janikowie na hali widowiskowo-sportowej. Nasza grupa była najmłodsza pośród wszystkich biorących udział w tej zabawie. Było bardzo miło rywalizacja między uczestnikami była zacięta, ale i tak zwyciężyli najlepsi.

 

Wyjazd do Przyjezierza

poniedziałek, 12.9.2011

Przyjezierze-2011-022W dniach od 9 do 11 września 2011 roku grupa członków naszego stowarzyszenia udała się na wyjazd integracyjny do Przyjezierza. W sobotę kilkoro z uczestników udało się do Inowrocławia na Integracyjną Spartakiadę organizowaną przez polsko-belgijskie stowarzyszenie „Flandria” a pozostali udali się na podchody dzieci rozwiązywały zadania które wcześniej przygotowali opiekunowie. Nasza grupa zajęła drugie miejsce. Po powrocie wszyscy udali się na zorganizowaną imprezę do świetlicy która mieści się przy ośrodku. W niedziele po południu wszyscy wrócili do swoich domów. Osoby które pojechały były zadowolone…

Półkolonie 2011

niedziela, 17.7.2011

Kopia-Polkolonie-2011-3-0212Nasze stowarzyszenie od wielu lat organizuje półkolonie nie tylko dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ale też osób zdrowych. Trwają one dwa tygodnie w ciągu tych 10 dni wiele się dzieje w miarę naszych możliwości staramy się je tak zorganizować. Staramy się tak to wszystko w jakiś sposób urozmaicać żeby było ciekawie no i chociaż jakiś jednodniowy wyjazd… Przeznaczamy również czas na spotkanie z osobami które mogą coś pokazać czegoś nauczyć naszych podopiecznych. W tym roku udało nam się zaaranżować wyjazd do Torunia oraz spotkanie z muzykiem, kolekcjonerem militariów, urządziliśmy też mini playback show i różne inne atrakcje.